foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kalendarz wydarzeń

W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
XIX Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego - 22.10.2021

    22 października br. w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu ogłoszono wyniki, wręczono nagrody, wyróżnienia i dyplomy laureatom i uczestnikom XIX edycji Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego. Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia. Konkurs jest głównie skierowany do młodzieży szkół z terenu miasta i regionu. W tegorocznym konkursie prócz wierszy Jerzego Hordyńskiego prezentowane były przez recytatorów wiersze Teresy Paryny. Równocześnie w Galerii Holu u Attavantich  CKiP są prezentowane akwarele Teresy Paryny. Wystawa będzie czynna do końca listopada.

Teresa Paryna

XIX Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego za nami

      Dziś, 22 października w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji.
Jak podkreślali członkowie komisji konkursowej, poziom prezentowany przez uczestników był niezwykle wysoki, dlatego też trudno było wskazać najlepszych. Finałową galę uświetniła swoją osobą przemyska poetka Teresa Paryna, której wiersze w tym roku, prócz utworów Jerzego Hordyńskiego, prezentowane były przez recytatorów.

Laureatom składamy serdeczne gratulacje, a nowych uczestników zapraszamy na kolejną, jubileuszową edycję.

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu